News   Новости   Jaunumi
Сейчас смотрят:

Mūsu Galerija

 

 

Latvijas Fitnesa un Kultūrisma (bodibildinga) Federācija

IFBB, NABBA un WFF kategorijas

Bodibildings un kultūrisms Latvija - foto

Kultūrisms (bodibildings) fundamentāli atšķiras no citiem sporta veidiem. Mums nav vajadzīgs novērtēt rezultātus sekundēs, metros, kilogramos. Mēs neuzvaram savu pretinieku, izmantojot fizisko spēku vai prasmes ... . Mēs novērtējam ķermeņa vizuālo izskatu. Tātad, kādi ir atlases kategorijas kritēriji, kas vislabāk atbilst kultūrisma mērķiem? Apskatīsim dažādus variantus pēc piemēriem, kas pastāv visām sporta federācijām, apvienībām un citām neformālām apvienībām kultūrismā un fitnesā:


- Svara kategorijas (IFBB). It kā loģika ir skaidra - savākt apmēram viena un tā paša svara sportistus. Svara kategoriju klātbūtne ir diezgan skaidra, spēka sporta veidos un cīņas mākslās - kur svars ir tieši saistīts ar rezultātu. Bet mēs taču novērtējam vizuālo sportista izskatu! Tādēļ mēs garīgi esam tuvāk šādiem sporta veidiem, kā, piemēram, vingrošana un daiļslidošana ... . Vai jūs varat iedomāties svaru kategoriju ieviešanu šajos sporta veidos? Vai, piemēram, Sprints (kur sportista mērķis ir - ātrums)? Bet Sprinterim taču "kategorijā virs 120 kg" skriet ir grūtāk nekā "kategorijā līdz 82 kg." Tomēr Sprinteri rāda ātrumu, un kāda ir viņa ķermeņa masa - tā ir viņa personīgā lieta.

Tāpat arī kultūrismā: mēs parādām sportista arējo izskatu  - Tātad, priekš kam te svars? Uz skatuves, galvenais ir estētika un ķermeņa ārējais atlētiskums- tas ir mūsu mērķis. Bet cik tad sver pats sportists - nenozīmīgs jautājums.


- Auguma kategorijas (NABBA). Viss, kas ir teikts par svara kategorijām, var teikt arī par auguma kategorijām. Ja mēs noliksim blakus divus sportistus ar augum,teiksim 1,74 un 1,75, tad gandrīz ikviens teiks, ka sportisti ir apmēram vienāda auguma, un viņiem, protams, ir jākonkurē savā starpā. Bet nē! Saskaņā ar auguma kategoriju noteikumiem, viņi jau ir dažādās grupās. Kur ir loģika? Galu galā, tas ir skaidrs - auguma kategoriju ieviešana ir loģiska tur, kur augums ir tieši saistīts ar sportisko sniegumu. Un kas ir mums šeit? Kādu priekšrocību dod šis viens centimetrs vienam no sportistiem? Tad jau, daudz pareizāk būtu ieviest auguma kategorijas basketbolā vai vingrošanā. Tas būs daudz loģiskāk.


- Vizuālā sadale (WFF). Šādā vizuālā sporta veidā, kāds ir kultūrisms, es domāju, ka šis sadalījums ir vispareizākais un loģiskākais. Tikai mēs nedrīkstam iziet no vizuālajiem kategoriju kritēriju rāmjiem, sākot no lielākas estētikas ar mazāk izteiktu muskularitāti - līdz ekstremālai muskularitātei (estētikas robežās) kultūrismā. Tas visvairāk saskan ar mūsu sporta garu un būtību, kur katrs sportists var atrast savu nišu, attiecībā uz tā uztveri par saprātīgu un estētisku ķermeņa izveidošanu.

Viena lieta ir skaidra: tādā subjektīvā sporta veidā, kā kultūrisms un fitness (un nekļūt viņam objektīvam pēc sava rakstura), atrast absolūto patiesību - ir praktiski neiespējami.

 

Mazliet detalizēšu savu domu: jā - noteikti tas, ko mēs darām treniņos sporta zālē - tas ir sports. Bet tas kamā mēs sacenšamies, tas ir tuvāk mākslai - atlētiski attīstīta ķermeņa skaistuma un estētikas demonstrācija. Bet vai tas ir iespējams mākslā, piemēram - glezniecībā, gleznas iedalīti kategorijās, pēc linu audekla garuma? Vai, skulptūra, ko klasificētu pēc izmantotā akmens svara? Manuprāt - tas ir stulbi. Mākslu var iedalīt tikai pēc tās plūsmas virziena: renesanse, manierisms, baroks, klasicisms, impresionisms ...
Un tieši tāpat ķermeņa būvniecības mākslu (fitnesu), tad ir loģiski vizuāli iedalīt pēc attīstības prioritāšu akcentiem: klasika, perfomens, atlētika.

 

 

Skaista un sporta erotika. Nu             Seksi fitness meitenes                         Humors - sekss un erotika

Skaists sporta erotika - fotogrāfijasSexy Fitness Girls - FotogalerijaHumors - sekss un erotika foto

 

 

Skaistums un juteklība ķermeņa
(vai - kurš grib būt svētāks par pāvestu?).

Erotisks art foto.

Mūsu mājas lapa ir veltīta vienai galvenajai (priekš mums) tēmai - cilvēka ķermeņa skaistumam un estētikai. Dažādos to variantos, no fitnes modeļu skaistuma konkursiem, līdz atlētiskajam kultūrismam. Neglītu cilvēku foto mēs nepublicējam (piedodied mūs par to).

 

Mēs nenodarbojamies ar apģērbu (pat modernāko), kurpēm un dažādiem citiem aksesuāriem - priekš tā, ir arī citas specializētas vietnes. Mēs esam ieinteresēti, tikai skaistas un veselīgas personas skaistā ķermenī.

 

Pasakiet man: vai ir iespējams parādīt ķermeņa skaistumu neatkailinot to? Stulbs jautājums! Tad iesim tālāk: kāds ir maksimāli pieļaujamais atkailinātības līmenis?

 

Kā liecina visa mākslas un kultūras attīstības vēsture, no seniem laikiem - skaists ķermenis, var būt pilnīgi atkailināts, ja vien tas ir parādīts bez vulgaritātes. Ar vulgaritāti es domāju, piemēram, dzimumorgānu demonstrāciju. Lai gan man ir grūti iedomāties skaistu Dāvida statuju, tērpušos peldbiksēs. Bet tomēr, mums tas ir - nepieņemami.

 

Lai gan, kailu ķermeni ar visām tā anatomijas detaļām, nekautrējas parādīt, piemēram, mūsu katoļu baznīca. Arī Vatikānā (skat., piemēram, Sikstas Kapellas gleznojumus), ir pilna ar tādiem gleznojumiem (starp citu, bez nekādiem svētulīgiem "+18").

Tādēļ, visiem erotikas kritiķiem, es gribu uzdot vienkāršu jautājumu: "Vai jūs vēlaties būt svētāks par pāvestu?"

 

Uz šī fona naivs izskatās jautājums: Vai drīkst parādīt atkailinātas sievietes krūtis? Lai gan, galvenie viedokļi šajā jautājumā, ir trīs:

1 - drīkst.

2 - ja tās ir skaistas krūtis, tad drīkst. Pretējā gadījumā - nevar (piemēram, Venus de Milo - var).

3 - nedrīkst nekādā gadījumā.

 

Kā jūs zināt, mēs ievērojam otru atzinumu. Tomēr mēs respektējam citu viedokļus:priekš pirmās kategorijas, ir veltītas daudzas specializētas erotikas tīmekļa vietnes, bet trešajai, mēs izvietojam brīdinājuma ikonu, "+18" vai uzrakstu - "smuka erotika", "sporta erotika" vai "kails". Tātad, ja jums nav patīkami kāda iemesla dēļ, redzēt smuku sieviešu erotiku (citādākas mums nav), rīkojieties vienkārši - neskatieties to.

 

Un pēdēja svētulīgā nianse: vai ir pieļaujams parādīt dibenu? Mēs uzskatām, ka skaistu - jā (protams, bez anatomiskiem sīkumiem). Tādēļ, ka kultūrisma valodā, dibens saucas - "lielais gūžas muskulis". Tieši tāds pats kā bicepss, tricepss vai platais muguras. Tādēļ, tieši tāpat, to žūrija vai tiesneši vertē, ievērojot vispārējā ķermeņa proporcijas. Kam nav smuka dibena, tas nevarēs iegūt augstas vietas nevienā no konkursiem.

 

Priekš mums, skaista erotika (citu mēs nepieņemam), tas ir tas, kas izsauc jūtu pacēlumu, apbrīnu par skaistumu. Filozofijā, skaistums - pamata forma pozitīvai dzīves attīstībai. Un tas vienmēr ir saistīts ar perfekta ķermeņa estetiskā ideāla jēdzienu.

 

Bet, apbrīnot skaistumu, var gan aplūkojot lielākos mākslas darbus no Lielo Meistaru pagātnes, gan gūt baudu no vienkāršiem momentuzņēmumiem, nejauši uzņemtiem uz parastā "ziepju trauka". Galvenais - mācēt redzēt skaistumu.

 

Miss Bikini Latvija

Latvijas konkurss - Miss Bikini

 

 

 

 

 

 

 

Skaistums un estētika kultūrisms        Vēsture kultūrisma  un bodibildinga

Latvijas kultūrisms - foto  Kultūrisma  un bodibildinga vēsture - foto arhivs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bodibildings trenazeru zāle                                   Fitness meitenes

 

  

Bodibildings un kultūrisms Latvija - foto seksi fitness meitens - foto

 

Informācija